Vokālās grupas Putni repertuāru veido ļoti plašs mūzikas stilu spektrs. Senā, klasicisma un baroka laika mūzika, tautas mūzika, ambient, mūsdienīgas partitūras ar roka, džeza un pasaules mūzikas elementiem, kā arī avangarda mūzika tiek atskaņota gan a cappella solokoncertos, gan kopā ar citiem profesionāliem mūziķiem, tai skaitā, veidojot konceptuālas koncertprogrammas.
Mūzika pilīs /Dvēseliski miesiskas nopūtas un prieki pilīs/
Vokālās grupas Putni solistes: Iveta Romancāne (balss), Antra Dreģe (balss), Sanda Audere (balss, blokflauta), Ainārs Paukšēns (viola da gamba), Ivars Cinkuss (klavesīns, balss)
Antras Dreģes un artistiskā diriģenta un senās mūzikas interpreta Ivara Cinkusa sadarbībā tapusī programma „Mūzika pilīs” pirmatskaņojumu piedzīvoja 2010.gada vasaras sezonā.
Šajā koncertprogrammā iekļauti 16.- 17.gs.dižgaru - komponistu V.A.Mocarta, K.Monteverdi, H.Šica, G.Karissimi, kā arī vienbalsīgie gregoriskie dziedājumi un mūsdienu autora A.Selicka mūzika.
Mūzika, dzeja un atraktīvs priekšnesums atgādina par tālajiem laikiem, kad Eiropas galmos kā īpaša relikvija un bagātība tika uzturēti virtuozi mūziķi - dziedātāji un instrumentālisti, kuru mākslu bija ļauts dzirdēt vien īpašiem, galma saimniekam pietuvinātiem viesiem.
Programma kā Garīgā un Jutekliskā simbioze, kurā balsis pa vienai un kopā mijas ar dažādiem solo instrumentiem, kopā radot intīmi pacilājošu noskaņu plūsmu.
Programma, kura uzrunā visu etnosu pieaugušās paaudzes.
Pilsētas romance
Vokālās grupas PUTNI, trīs komponistu – Uģa Prauliņa, Nika Gothema un Kristapa Pētersona, kā arī režisora Mārtiņa Eihes un scenogrāfa Reiņa Suhānova sadarbībā tapusi „Pilsētas romance”- trīsdaļīgs koncertuzvedums ar džeza, roka un ambient mūzikas elementiem par pilsētu – trokšņaino, romantisko, par skaudras vientulības vietu un pūļa kopā sanākšanas vietu, par prieku, skumjām un cerībām…. Visas izrādes stāsts ir par mīlestību.
Izpildītāji ir vokālā grupa PUTNI – 8 dziedātājas un vienlaikus instrumentālistes (ģitāra, akordeons, alta saksofons, blokflauta, vijole, klavieres, perkusijas u.c.). un paši komponisti U.Prauliņš (taustiņinstrumenti), N.Gothams (saksofons), K.Pētersons / Aivars Meijers (kontrabass), Normunds Kalniņš (taustiņinstrumenti).
Tas ir aizraujošs darbs ar Ingas Gailes dzeju, ķīniešu autora Sun Tzu tekstu par kara mākslas stratēģiju un taktiku, ar meiteņu stāstiem, ar horeogrāfiju, režiju, scenogrāfiju un visu citu, kam jābūt teatrālā uzvedumā.
Toccata alla Fantasia
Lotars Džeriņš(ērģeles),vokālā grupa Putni
Klausītāju iemīļota un pieprasīta, šī koncertprogramma tradicionāli ik gadu skan Rīgas Doma baznīcā. TOKĀTAS – virtuoza koncertmūzika, piesātināta pasāžām, melodiskām un harmoniskām figurācijām, kaprīziem metroritmiem un KYRIE – dziedājumi, kas ievada liturģiju, aicinot ticīgos nožēlot grēkus un sagatavoties Dievvārda uzņemšanai, šajā koncertā pakārtoti gan muzikālam kontrastam, gan saskanīgam Dieva slavinājumam.
2008.gadā klajā nāca albums ar tādu pašu nosaukumu.
Dziesma /Chanson
Populāri franču šansoni Dzintras Gedroicas un Jura Ābola neparastos aranžējumos.- patīkama un izklaidējoša programma kopā ar akordeonistu Marko Ojalu un kamerorķestri ARMONICO (diriģents N.Dreģis).
Koncertprogramma Faces of Woman. Baltu – ķeltu mūzikas tradīcijas turpina divu, starptautiski atzīto vokālo grupu – PUTNI(Latvija) un TAPESTRY(ASV) 2006.gadā aizsākto radošo sadarbību, papildinot to ar trīs izcilu mūziķu- instrumentālistu - Š.Kammenas(vijole), I.Bezprozvanova (čells) un Č.B.Grifina(perkusijas) piedalīšanos. Koncertprogramma sakņojas ķeltu un baltu (latviešu) mūzikā- no tīriem tradicionālās mūzikas skaņdarbiem līdz amerikāņu un latviešu mūsdienu mūzikai balsīm un instrumentiem. Visi koncerta dalībnieki muzicē gan kopā, gan atsevišķi. Koncerta kulminācija - Latvijā dzīvojošā amerikāņu komponista Čārlza Grifina Song of Amergine ar seniem īru tekstiem.
Koncertprogramma Sieviete
Latviešu komponistu jaundarbi, kas veltīti Sievietei.
Ar sievišķo dabu mēdz saistīt ko liktenīgu, noslēpumainu un neatšķetināmi mīklainu vai, gluži pretēji – šķīstu, mātišķu un sargājošu.
Domājot par sievieti šīs programmas kontekstā, uzsvars likts vairāk uz filosofiskām kategorijām: sieviete – radošā enerģija; emociju pasaule; skaistais, mainīgais; daļa no „iņ” un „jaņ” mūžīgās mistērijas.
Īpaši šai programmai rakstītās I.Rišes, M.Viļuma un K.Pētersona, J.Ābola, P.Dambja un N.Mundas kompozīcijās. Koncertā kopā ar vokālo grupu PUTNI uzstājas mūziķi instrumentālisti – Artūrs Noviks (akordeons), Ivars Bezprozvanovs (čells), Anda Eglīte (kokle), Aija Ziņģīte (klavieres), Miks Vilsons (flauta).
Ekumēniskie Ziemassvētki
Koncerta programma, kuras tapšanā līdzdarbojušies trīs komponisti - J. Ābols, R. Dubra un G. Pelēcis, kā arī izpildītāji - vokālā grupa PUTNI (vadītāja A. Dreģe), senās mūzikas ansambļa LUDUS (vadītāja M. Birziņa) mūziķi, LNO mūziķi un diriģents Normunds Dreģis.
Jaundarbi, kuru pamatā ir seni lielāko kristīgo konfesiju baznīcu dziedājumi. Īpaša uzmanība koncertā pievērsta Austrumu baznīcai - koptu, armēņu, pareizticīgo mūzikai.
Līdzās Austrumu baznīcas iedvesmotām kompozīcijām koncertā skan arī katoliska un protestantiska mūzika, kas Latvijas klausītāju ausīm ir pierastāka un atpazīstamāka.
Georgs Pelēcis - oratorija "Hildegardes dziesmas"
Vācu mūķenes, dziednieces, mistiķes, pravietes un pirmās mūzikas vēsturē pazīstamās komponistes - sievietes Hildegardes no Bingenes un latviešu komponista Georga Pelēča savdabīgs radošs dialogs pāri 10 gadsimtiem. Kompozīcijā Hildegardes melodijas organiski savijas ar Pelēča oriģinālmūziku piecām sieviešu balsīm, trim koklēm, blokflautai un ērģelēm.
Pilsētas Romance
Foto: Jānis Deinats
Pilsētas Romance
Foto: Jānis Deinats
Hildegardes dziesmas
Foto: Gundars Venens
Koncertlekcijas Latvijas skolās
Muzikāli izglītojošs koncerts skolu jaunatnei. Programmā ietvertas dažādu vokālās mūzikas žanru un stilu dziesmas, kā arī atbilstoši komentāri par laikmetu, kurā katra no tām radusies. Tā ir savdabīga muzikāla pastaiga no seno kultūru rituālajiem dziedājumiem, caur renesanses, baroka un romantisma laikmetiem līdz pat mūsdienu akadēmiskajai mūzikai un populārās mūzikas aranžējumiem. Skolēniem ir iespēja iepazīt arī dažādus muzikāli - tehniskus paņēmienus, ko savos darbos izmanto komponisti un kurus iespējams izpildīt ar balsi.
Stāsts par nozaudēto mūzikas takti ar visām no tā izrietošajām sekām
Muzikāli izglītojoša izrāde sākumskolas skolēniem, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas koncerti bērnu un jauniešu programmu vadītāju, lektori Karīnu Bērziņu un Liepājas ceļojošo leļļu teātri Maska.
Kas notiek noslēpumainajā Skaņu valstī, kur draudzīgi dzīvo un strādā komponisti un Mūzas, kur mūzikas instrumenti atrodas goda vietā katrā mājā un kur visi valsts iemītnieki pazīst notis un prot skaisti dziedāt? Kas notiek, kad ierodas ļaunā Ragana, kas sadomā izjaukt harmoniju un kārtību Skaņu valstī…
Madrigāls
No saldu mīlas moku apdziedājuma, sadzīvisku ainiņu skicēm un pastorāles līdz pat politiski iekrāsotam sarkasmam - tāds ir tēmu loks, ko piedāvā saturiski ietilpīgais madrigāla žanrs. Radies 14. gadsimtā Itālijā, tas ātri iekaroja popularitāti visā Eiropā.
Programma "Madrigāls" ir savdabīgs ceļojums cauri gadsimtiem, sākot ar šī žanra klasiskajiem paraugiem - K. Monteverdi, T. Vīlkīsa, A. Skarlati, D. Džounsa u.c. madrigāliem līdz 20. gs. komponistu P. Ebena, L. Šāri un J. Ābola kompozīcijām madrigāla žanrā.